cyklovýlety

Labská stezka – z Českého Švýcarska až k prameni Labe

http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/z-ceskeho-svycarska-az-k-pramenu-labe-po-labske-st.aspx

Apartmán je situován přímo na Labské cyklostezce vedoucí napříč republikou. Cesta podél Labe jde projet podél obou břehů. Někde je ale zapotřebí trochu odbočit a objet případné překážky (průmyslové areály, zdymadla apod.) Část vede po asfaltových cestách vhodných i pro in-line bruslaře (např. mezi Kostelcem n/L a Lázněmi Toušeň a mezi Nymburkem a Poděbrady), část vede po turistických trasách a silnicích.

Cesta mimo Labe

Pokud Vás nudí stálá rovinka kolem Labe, můžeme doporučit odbočit do okolních vesnic a lesíků.

Od apartmánu přes most-po přejezdu mostu pokračovat doprava proti proudu Labe směr Ostrá (2.labská) –v Ostré pak pokračovat po modré – přes Milovice dál po modré až ke zřícenině v Benátkách nad Jizerou – z Benátek po 17 Greenway Jizera do Kochánek – dále po cyklostezce 41 přes Předměřice nad Jizerou- pokračovat přes Starou Lysou – přes Dvorce přejedete železniční trať do Mělníka – až se dostanete k železniční trati do Prahy odbočte vlevo na cyklostezku 37 do Lysé nad Labem – v Lysé na náměstí můžete pokračovat po červené až k mostu přes Labe

Hrabalova stezka – od Sněženek k Postřižinám

http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/po-stopach-bohumila-hrabala-%E2%80%93-od-snezenek-k-postri.aspx

Romantická krátká trasa pro celou rodinu. Od apartmánu doleva podél Labe po zelené turistické trase. V místě, kde se zelená odklání od Labe, pokračujte dále po zelené a dostanete se do Kerska. Zde pokračujte okolím dle popisu v odkazu.

 

Naučná stezka Krajinou Rudolfa II.

http://www.cesky-raj.info/dr-cs/12716-cyklotrasa-krajinou-rudolfa-ii.html

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav – Lysá nad Labem – Benátky nad Jizerou

Společný projekt naučné stezky „Krajinou Rudolfa II.“ se zrodil nad plány zámeckých zahrad Brandýsa nad Labem, Lysé nad Labem a Benátek nad Jizerou. Všechny tři zahrady byly na přelomu 16. a 17. století součástí komorního panství a tedy v rukou císaře. Rudolf II. zdědil lásku k zahradnickému umění po svých předcích. Byl přímo označován „Hortorum amator et admirator“ – milovník a obdivovatel zahrad. Byl také vášnivým lovcem; vedle budování zámeckých staveb a zahrad byla hlavní péče věnována lesu a lovu. Naučná stezka představuje císaře Rudolfa II. z méně známého úhlu pohledu. Prostředím k bližšímu poznání Rudolfa II. a jeho následovníků, v čele s hrabětem Šporkem, je krajina mezi Labem a Jizerou – kdysi rozsáhlá knížecí a královská honitba.

Naučná stezka Lysá nad Labem – Čelákovice

http://www.celakovice.cz/cs/informace/naucna-stezka/

Polabí není pro vnímavého pozorovatele jen plochá krajina bez zajímavostí. Nalezneme zde množství hezkých míst pro pěší putování i cykloturistiku, v létě je ideální pro koupání. Poučení nalezneme v četných muzeích a galeriích – dokonce i pod širým nebem. Romantikové ocení podvečerní atmosféru historických míst, vědci budou plesat v četných rezervacích či u technických děl, sportovci se vyžijí při zdolávání překážek. Do jedné takové lokality Vás nyní prostřednictvím naučné stezky zveme. Nachází se mezi městy Lysá nad Labem a Čelákovicemi. Stezka je dlouhá 16,5 km a většinou vede po veřejných cestách. Je dobře dostupná pro pěší (ve většině trasy i pro cyklisty). Nalézá se na ni 23 zastavení s informačními tabulemi, které představí hlavní znaky krajiny (geologii, botaniku, zoologii, historii a architekturu). Naučná stezka začíná na náměstí Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem (cca 200 m od kostela Narození sv. Jana Křtitele). Poslední informační tabule se nalézá v parku pod městskou knihovnou v Čelákovicích (cca 100 m od tvrze).

 

Cyklo a in-line trasa Nymburk – Poděbrady

http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/cyklo-a-in-line–trasa-nymburk-%E2%80%93-podebrady.aspx

Nastoupit na tuto stezku, jenž se stále rozšiřuje (nyní až do Libice nad Cidlinou) lze v Nymburku i v Poděbradech. Obě města jsou na železniční trati vedoucí z Prahy přes Lysou nad Labem do Kolína.

 

Cyklo a in-line trasa Kostelec nad Labem – Lázně Toušeň

http://www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/129-cyklostezkou-z-kostelce-nad-labem-do-lazni-tousen

Tato pohodová cyklostezka podél levého břehu Labe je vhodná pro rodiny s dětmi a cyklisty s cyklovozíkem. Úsek mezi Kostelcem nad Labem a Brandýsem nad Labem byl zbudován nedávno a podél něj najdeme několik odpočívadel, dětských atrakcí i občerstvení. Tuto část cyklostezky též rádi využívají in-line bruslaři.