zajímavosti z okolí

Lysá nad Labem

Výstaviště: http://www.vll.cz/

Kino: http://www.kinolysa.cz/

 

Zámek Loučeň

www. zamekloucen.cz

Původní zámecké interiéry, ve kterých Vás zábavnou a zároveň informačně výživnou formou mnoha příběhů z vlastního života provede kostýmovaný kníže, kněžna, komorník nebo Bílá paní. Speciální dětské, nebo čokoládové prohlídky, výukové dopolední školní programy (etiketa, příroda, cesta kolem světa, římské báje apod.). Velkou atrakcí zámku je soubor 11 labyrintů a bludišť v jeho parku, rarita evropského formátu. Zámecké slavnosti vždy první sobotu v měsíci, noční prohlídky každou poslední sobotu v měsíci.

Park Mirakulum

Park Mirakulum

http://www.mirakulum.cz/

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Najdete u nás lesní hřiště a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem. Od léta 2015 také vodní svět a oázy s vodními hříčkami.

 

Centrum řemesel a zahrady Botanicus

http://www.botanicus.cz/centrum-remesel/oteviraci-doba-and-vstupne

Centrum řemesel a zahrady v obci Ostrá je součástí společnosti Botanicus. Základem jejich výroby je přírodní kosmetika a výroba potravin z produkce jejich zahrad. Doplňkovým sortimentem jsou sušené rostliny, svíčky, ruční papír, atd. Cílem u kosmetických výrobků je dosáhnout co nejvyššího zastoupení přírodních surovin včetně extraktů, esenciálních olejů a jiných obdobných surovin.  V areálu také probíhají po celý rok nejrůznější slavnosti a představení.

Skanzen Přerov n.L.

POLABSKÉ MUZEUM

http://www.polabskemuzeum.cz

PŘEROV NAD LABEM: Muzeum v přírodě prezentuje prostřednictvím přenesených objektů lidové architektury kulturu středního Polabí. Figurínami doplněné interiéry ilustrují život na polabské vesnici od poloviny 18. století do první poloviny 20. století.

NYMBURK: Ve vlastivědném muzeu se nachází expozice Bohumila Hrabala; a v průběhu roku se ve výstavním prostoru střídají výstavy. Součástí muzea je i bývalá židovská synagoga se stálou expozicí o historii města Nymburk v proměnách věků a expozicí Z dějin železnice. K vidění je zde stálá výstava Dějiny Židů na Nymbursku

LYSÁ NAD LABEM: Stálá expozice seznamuje návštěvníka s životem a dílem zdejšího rodáka, předního  orienatlisty a rozluštitele chetitského jazyka profesora Bedřicha Hrozného.

Další pobočky jsou v Sadské, Rožďalovicích a Poděbradech.

 

Písečný přesyp u Píst – přírodní památka

http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%ADse%C4%8Dn%C3%BD_p%C5%99esyp_u_P%C3%ADst

V těsné blízkosti obce Písty se nachází na ploše 3,7 hektaru jeden z posledních dochovaných písečných přesypů ve středním Polabí.

Koupaliště Sadská

http://www.ceskevylety.cz/aktivity.php?kod=673_koupaliste-sadska

 

Osada Kersko

http://www.hajenka-kersko.cz/

Osada Kersko je známá díky Bohumilu Hrabalovi a místní hájenka stále nabízí kančí se zelím a se šípkovou (slavnosti sněženek).

Město Nymburk

Město Nymburk

http://www.mesto-nymburk.cz/

Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Důkazem je historické centrum a pozůstatky středověkých hradeb. V současnosti ji proslavují především basketbalisti ČEZ Basketball Nymburk, kteří v domácí soutěži sbírají jeden titul za druhým. Na kraji města je pak filmově slavný Pivovar postřižiny.

 

Město Poděbrady

http://www.kudyznudy.cz/Vyhledavani/Fulltext.aspx?docid=0&word=pod%C4%9Bbrady

Lázeňské město s moderní kolonádou nabízí léčebné procedury i příjemné procházky v okolí Labe a zámku.

 

Městské muzeum v Čelákovicích

www.muzeum-celakovice.com

 

Benátky nad Jizerou – Muzeum historických hraček Benátky nad Jizerou a muzeum Mladoboleslavska

www.muzeumhracek.webpark.cz

 

Kolínská řepařská drážka

www.zeleznicka.bloudil.cz

Znovuobnovená část trasy nejstarší polabské řepařské drážky nabízí příjemný výlet vlakem, taženým parní nebo dieselovou lokomotivou po úzkorozchodné trati. Menší počet lidí se může svézt též drezínou.

 

Kolínská řepařská dráha